VNH2SP30 бол автомашины өргөн хүрээний хэрэглээнд зориулагдсан бүрэн гүүрний мотор драйвер юм. Төхөөрөмж нь хос цул өндөр хажуугийн драйвер ба хоёр хажуугийн унтраалгатай. Өндөр хажуугийн жолоочийн унтраалга нь ухаалаг дохио/хамгаалалтын хэлхээ бүхий жинхэнэ Power MOSFET -тэй ижил үр ашигтай нэгтгэх боломжийг олгодог STMicroelectronic -ийн сайн мэддэг, батлагдсан өмчлөлийн VIPower M0 технологийг ашиглан бүтээгдсэн болно. VIN болон моторын гаралтыг 5 мм -ийн шураг терминал дээр байрлуулсан бөгөөд энэ нь том хэмжигч утсыг холбоход хялбар болгодог. INA ба INB нь мотор бүрийн чиглэлийг хянадаг бөгөөд ХОУХ -ны тээглүүр нь моторыг асаах, унтраах. VNH2SP30 -ийн хувьд одоогийн мэдрэгч (CS) тээглүүр нь нэг гүйдлийн амп тутамд ойролцоогоор 0.13 вольт гаргадаг.
Үзүүлэлт:
- Хүчдэлийн хүрээ: 5.5V - 16V
- Хамгийн их гүйдлийн үнэлгээ: 30А
- Практик тасралтгүй гүйдэл: 14 А.
- Хөдөлгүүрийн гүйдэлтэй пропорциональ одоогийн мэдрэх гаралт
- MOSFET эсэргүүцэл: 19 мΩ (хөл тутамд)
- ХОУХ -ны хамгийн их давтамж: 20 кГц
- Дулааны зогсолт
- Хэт хүчдэл ба хэт хүчдэлийн унтраалт
Алхам 1: Материал бэлтгэх
Энэхүү гарын авлагад бид дараах зүйлсийг шаардсан болно.
1. VNH2SP30 Monster Motor Module (Нэг суваг)
2. Arduino Uno Board болон USB
3. Хуванцар арааны мотор
4. Ли-ион цэнэглэдэг батерей 7.4V 1200mAh
5. Матрын төгсгөлийн хавчаар бүхий 2х утас
Алхам 2: Тоног төхөөрөмжийн холболт
VNH2SP30 Monster Motor Module (Single Channel) зүүг Arduino Uno зүү рүү холбоно уу.
5V> 5V
GND> GND
CS> A2
INA> D7
INB> D8
PMW> D5
Алхам 3: Эх кодын дээж
Алхам 4: Цуваа дэлгэц
Алхам 5: Үр дүн
Энэ бол энэхүү сургалтын үр дүн юм.
ii. Хэрэглэгч '3' гэж оруулахад арааны мотор урвуу эргэж, цуваа дэлгэц урвуугаар хэвлэх болно.
iv. Хэрэглэгч '1' гэж оруулахад арааны мотор эргэхээ больж, цуваа дэлгэц зогсох болно.
Алхам 6: Видео
Энэхүү видео үзүүлбэр нь эх кодын дээжийн дагуу араа мотор хэрхэн ажилладагийг харуулав.
Зөвлөмж болгож буй:
Arduino UNO ба нэг суваг 5V хатуу төлөвт буухиа модулийг ашиглан чийдэнг хэрхэн хянах вэ: 3 алхам
Arduino UNO ба нэг суваг 5V хатуу төлөвт релей модулийг ашиглан чийдэнг хэрхэн хянах вэ: Тодорхойлолт: Уламжлалт механик релетэй харьцуулахад хатуу төлөвт буухиа (SSR) нь олон давуу талтай: удаан эдэлгээтэй, асаах нь илүү өндөр байдаг. унтраах хурд, дуу чимээ байхгүй. Нэмж дурдахад энэ нь чичиргээ, механик эсэргүүцлийг илүү сайн харуулдаг